Planszova Parkova

Planszova Parkova

Posted on
Kiedy:
08/07/2016@17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2016-07-08T17:00:00+02:00
2016-07-08T17:15:00+02:00
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Planszova Parkova @ Dąbrówka | wielkopolskie | Polska

Popularność gier planszowych wciąż rośnie, ale nie wszyscy doceniają ich rolę edukacyjną i prospołeczną. Gry planszowe uczą ważnych i trudnych społecznych kompetencji: odpowiedzialności za swoje decyzje, konsekwencji, wytrwałości, koncentracji oraz akceptowania porażki i wyciągania z niej wniosków (źródła: dr socjolog kultury Mirosław Pęczak, dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego).

Gry planszowe to rozrywka, która jak żadna inna może i potrafi integrować oraz pozytywnie wpływać na relacje dziecka z rówieśnikami i jego rodzicami.

 

W projekcie Planszova Parkova chcemy wykorzystać nadchodzący wolny czas i stworzyć miejsce, dla tych rodziców i ich dzieci, którym zależy na jakości i ilości wspólnych doświadczeń. Chcemy zbudować trwałą społeczność miłośników gier, wspólnie grać i rozwijać się.

 

Projekt składa się z cyklu spotkań obejmujących:

  • Pionkovo - pionki w ruch! Cykl spotkań poświęconych nauce i promocji klasycznych gier strategicznych.
  • Podwórkovo - ludzie w ruch! Cykl spotkań poświęconych nauce i promocji zabaw ruchowo-taktycznych na świeżym powietrzu.
  • Planszovo - przygody duch! Cykl spotkań poświęconych nauce i promocji gier planszowych, stołowych i fabularnych. Prezentacja różnych rodzajów gier planszowych: przygodowych, strategicznych, logicznych, oraz wymagających precyzji i skupienia.
  • Pomysłovo - głowy w ruch! Warsztaty podsumowujące dotychczasowe działania, obejmujące dyskusję o ulubionych formach rozrywki zaprojektowanie i wykonanie własnej gry. Kulminacją działania będzie prezentacja własnej gry oraz możliwość zagrania w nią.
 

Spotkania Planszova Parkova odbywać się będą dwa razy w tygodniu przez cały okres wakacji (lipiec/sierpień). Szczegółowe terminy będą aktualizowane na bieżąco.

Wiek: bez ograniczeń Wstęp wolny Lokalizacja: Parkova, ul.Lipowa 1, 62-070 Dąbrówka   Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *