O ŻYRAFACH

Witamy w Klubie Malucha ŻYRAFY

kontakt: +48 577 404 888, mail: klubmalucha@zyrafy.com.pl

Drodzy rodzice,

pragniemy zaoferować Wam pomoc w opiece nad dziećmi od 1 roku życia do lat 3 przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 7.00-17.00. Nasz klub mieści się przy ul. Lipowej 1 w Dąbrówce, powstał przede wszystkim z myślą o mieszkańcach gminy Dopiewo w 2016 r.

Klub Malucha ŻYRAFY jest placówką wpisaną do rejestru żłobków i klubów dziecięcych gminy Dopiewo pod numerem 11/2016.

Obecnie opiekujemy się 30 dzieci, od 1 kwietnia tworzymy 10 kolejnych miejsc.

Dysponujemy 3 salami zabaw, 2 sypialniami, kuchnią, toaletami, zapleczem biurowym.

W naszym klubie oferujemy wysokie standardy opieki oparte na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszymi priorytetami jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka, dlatego ważny dla nas jest zarówno rozwój społeczny, dobra edukacja połączona z językiem angielskim, jak i bezpieczeństwo i higiena.

Naszym celem jest, aby dzieciaki bawiąc się, przeżywały u nas radosne i szczęśliwe chwile, czuły się kochane i szanowane, wzrastały w poczuciu własnej godności a Wy rodzice, żebyście byli spokojni.

DLACZEGO ŻYRAFY:

  1. Wszechstronne stymulowanie rozwoju dzieci: fizyczne, psychomotoryczne i społeczne
  2. Wysokie standardy opieki – indywidualne podejście do każdego dziecka, pozytywne nastawienie
  3. Różnorodne zajęcia dodatkowe – język angielski, muzyka i rytmika, sensoplastyka, taniec, gimnastyka, bajkoczytanie, warsztaty kulinarne.
  4. Dbałość o bezpieczeństwo i higienę.
  5. Nauka samodzielności – trening czystości, nauka samodzielnego jedzenia
  6. Zadowolenie rodziców poparte pozytywnymi opiniami – opinie rodziców

W swojej pracy korzystamy z założeń pedagogiki Marii Montessori, zabaw fundamentalnych, metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, dobrego Startu wg. M. Bogdanowicz, bajkoterapii i muzykoterapii oraz Porozumienia bez przemocy.

Pracujemy z wykwalifikowanym i kochającym swoją pracę personelem.

Dodatkowo nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwa pielęgniarka i psycholog. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy logopedy oraz dietetyka.

Symbolem naszego klubu są ŻYRAFY, ponieważ wg. Dr. Marshalla Rosenberga - Żyrafy są empatyczne. Dzięki długiej szyi ich wzrok sięga znacznie dalej niż innych zwierząt, a ich serce waży kilka kilogramów, to największe z serc ssaków. Roślinożerna żyrafa używa języka uczuć i potrzeb. W czasie rozmowy nastawia się na słuchanie drugiego i bycie przez niego usłyszaną. Wyraża się jasno i absolutnie szczerze. Odnosi się do innych z szacunkiem i troską. Być żyrafą – to jest wyzwanie.

Dlatego, chcemy być Żyrafami.